Kako su izgledali najgori porazi u istoriji pokera, saznajte u ovom članku
Za poker se tvrdi da je igra sa nultom sumom, što znači da za svakog pobednika mora postojati i gubitnik. Uprkos nepostojanju pouzdane statistike, očito je da je velik broj srećnih igrača, ali i onih koji su ostali upamćeni po najbrutalnijim porazima u istoriji pokera. Upoznajte se sa onima koji su iskusili najveće gubitke u jednoj od najpopularnijih kazino igara.
Najbrutalniji porazi u istoriji pokera
Disciplina je ključna i u pokeru i u životu uopšte. Neki profesionalni igrači su veliki geniji i imaju potpunu kontrolu nad svojim emocijama za stolom, ali su onda u pogledu snage volje i discipline u svakodnevnosti mnogo gori od prosečnog čoveka. Neobuzdana potreba za kockanjem, neorganizovan kockarski budžet, nemogućnost igrača da kontroliše emocije, a u nekim slučajevima i konzumiranje narkotika vode pravo u najbrutalnije poraze.
Jedan od najjačih poker igrača osetio šta je najgori poraz
Majk Matusov je često bivao rangiran kao jedan od najjačih poker igrača. Neretko je bio pozivan u televizijske emisije o pokeru jer je voleo da priča i doprinosio je spektaklu igara. Zahvaljujući tome, dobio je nadimak Usta. Matusov je igrao toliko dugo i tako često da je osvojio pristojan broj poker trofeja, uključujući 4 VSOP narukvice i skoro 10 miliona dolara u novcu od nagrada. Jednom je čak stigao do finalnog stola VSOP Main Eventa. Ipak, tamo je završio na devetom mestu. Majk je često igrao u keš igrama sa visokim ulozima, uključujući i one koje su emitovane na High Stakes Pokeru i Poker After Dark. U tim prilikama retko je pobeđivao, suočavajući se sa vrhunskim pokerašima.
Želja za kockanjem, potpuna nebriga za upravljanje bankovnim računima i stalni gubici doveli su do toga da je izgubio sav osvojeni novac. Period od 2014. do 2017. bio je posebno težak za njega. Matusov je preživeo ozbiljnu povredu torakalne kičme. Morao je da proda svoju kuću da bi platio lečenje. Po oporavku 2017. godine vratio se pokeru. Verovatno nije bilo lako igrati posle igara sa najvišim ulozima. Međutim, Matusov je uspeo da poveća bankovni račun na 110.000 dolara, a nakon što je prodao neke od akcija, vratio se na VSOP sledeće godine.
Fatalni slučaj Stju Angara
Uprkos burnoj prošlosti, Stju Angar je legendarna ličnost u svetu pokera. Mnogi ga smatraju najboljim Hold’Em igračem svih vremena, a njegov spektakularni uspon i pad nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Postao je poznat nakon pobede na glavnom događaju Svetske serije pokera 1980. godine. Tada je dobio nadimak Klinac. Slučajno, ovo je bio prvi turnir koji je Angar ikada igrao. Osvojio je svoju drugu uzastopnu narukvicu pobedom 1981. i pri tome zaradio 95.000 dolara. Osvojio je skoro 30.000.000 dolara tokom karijere, koristeći svoje fotografsko pamćenje i matematičke veštine. Međutim, zbog zloupotrebe kokaina i neobuzdane potrebe za kockanjem ne samo da su njegove finansije krenule putem sunovrata već i sam njegov život. Naime, što bi zaradio na pokeru, na pokeru bi i izgubio, a još više na sportskim klađenjima, opkladama na konjske trke i kokain.
Nakon pobede na glavnom turniru VSOP 1997. godine, milion dolara je prokockao za samo četiri meseca. Već 1998. umro je od srčane bolesti. Od 30 miliona dolara nije mu bio ostao ni cent.
Izgubio na pokeru više od 6 miliona dolara za četiri dana
Švedski igrač Viktor Blom je prošao kroz mnoge izazove za poker stolom. Prvi put je počeo da igra poker 2004. godine, sa 14 godina. Igrao je sa prijateljima i osvajao male iznose. Zatim je počeo da igra onlajn, i postepeno je poboljšao svoje veštine i izgradio svoj bankovni račun od oko 275 hiljada dolara u roku od nekoliko meseci. Impresivno, ali je, nažalost, sve izgubio, igrajući keš igre sa visokim ulozima ubrzo nakon toga.
Godine 2009. Blom je počeo da igra na Full Tilt Pokeru sa korisničkim imenom Isildur1 i postao je poznat po igranju protiv vrhunskih profesionalaca. Jednom je izgubio 3,2 miliona dolara od Fila Ajvija za samo tri dana i 3 miliona dolara od Patrika Antoniusa za samo jedan dan.
Goldovo zlato se moralo podeliti
Nakon pobede na nekoliko poker turnira, Džejmi Gold je 2006. zauzeo prvo mesto na glavnom događaju Svetske serije pokera. Osvojio je 12 miliona dolara, što je do danas jedna od najvećih nagrada ikada dodeljenih u istoriji pokera. Ne zna se da li je Gold izgubio većinu svojih dobitaka ili samo mali deo. Ono što se sigurno zna, jeste da ga je TV producent Brus Lizar tužio ubrzo nakon pobede na turniru. Očigledno je da je Lizar platio ulaznicu za turnir, a dogovor je bio da on i Gold podele novac ako ovaj osvoji zlato. To je rezultiralo sporom koji je potom rešen za neotkriven iznos. Priča se da je Gold izgubio i neke od svojih dobitaka u keš igrama sa visokim ulozima protiv iskusnijih igrača.
Nakon velikih gubitaka, samokontrola kao lek
Pri poseti prijatelja sa koledža, Gevin Grifin je slučajno otkrio poker. Odmah je bio zaintrigiran i čak je dobio posao kao diler pokera. Njegov cilj je bio da unapredi svoje poker veštine što je brže moguće, u čemu je i uspeo. Godine 2004. osvojio je VSOP narukvicu na pot-limit Hold’em događaju, u kojem je zaradio preko 270.000 dolara. Potom je osvojio EPT Grand finale u Monte Karlu, u maju 2007. godine i nagradu od preko dva miliona dolara.
Uprkos svom talentu, Gevin je priznao da je, baš kao i drugi igrači pokera, razvio problem sa kockanjem koji ga je koštao velike količine novca. Rekao je da je morao da se prebaci na igre sa nižim ulozima jer su neki od njegovih gubitaka ozbiljno umanjili njegov bankovni račun.
U pokeru su se dešavali veliki gubici, ali to je nesumnjivo igra u kojoj su mnogi osetili i draž ogromnih dobitaka. U Meridianbet onlajn kazinu možete već sada testirati svoju sreću, kao i svoju strategiju i postati dobitnik najvrednije nagrade u ovom danu. Registrujte se i smelo postanite deo tima koji pobeđuje!