U Engleskoj dolazi do promena: kockanje i online slotovi na meti
Vlada Engleske će postaviti nove granice, a kockanje i online slotovi su im trenutno na meti. Posle ovih novih pravila mnoge stvari će funkcionisati drugačije. Deo tih promena podrazumeva i priliv novca u fondacije koje pomažu osobama koje su zavisne od kockanja. Da vidimo koje su se to promene desile.
Igrači koji imaju manje od 25 godina neće moći postavljati uloge veće od 2 funte (2.49 evra) dok igraju online igre, a operatori će imati dodatne troškove.
Lucy Frazer, sekretarica ministarstva za medije, kulturu i sport, prilikom izlaganja ovog predloga svojim kolegama je izjavila da ove nove promene imaju za cilj da zaštite zavisnike od kocke, od katastrofalnih gubitaka i štete, kao i da smanji broj zavisnika.
Operateri će deo svojih prihoda kroz novi zakonski porez vraćati zajedno, zato što će taj novac ići u svrhe pomaganja onima koji se bore sa zavisnošću od kocke.
Nove kontrole za smanjenje velikih gubitaka
Vlada ima za cilj da učini online kockanje sigurnijim po igrače, pa će upravo zbog toga kontrola operatora biti veća. Ne samo kontrola njihovog rada već i njihovih “besplatnih bonus ponuda”, za koje će se voditi računa da budu adekvatno predstavljene i targetirane igračima.
Takođe, o ljudima koji imaju veliku šansu da naprave velike gubitke i onim ljudima koji su zavisnici, biće deljeni podaci unutar industrije kako bi se sprečilo da upravo oni prokockaju ogroman novac. Novo pravno telo će biti zaduženo da vodi računa o žalbama između operatora.
Takođe, Frazer kaže da će se raditi i na tome da se u potpunosti osobama mlađim od 18 godina zabrani da igraju bilo kakve igre koje su povezane sa klađenjem jer, po njenom mišljenju, mladi su pronašli “rupe” i uspevaju da budu deo ove industrije.
Druge ključne promene jesu zabrana stavljanja loga kockarskih firmi na dresove igrača klubova Engleske Premier lige, veće takse za klađenje na trke konja, kao i mogućnost da se otvore kreditne linija za bitne igrače sa velikim ulozima.
Da li će nove promene zaista uticati na omladinu i dobrobit celokupnog društva? Da li je potrebno da i druge zemlje uvedu slične promene kao Engleska?