Najveće kvote u istoriji klađenja
Dragi naši čitaoci, svi smo svesni toga da nije tajna da se milioni ljudi širom sveta redovno klade na sport. U prilog tome govori podatak da je globalni prihod od sportskog klađenja premašio doskorašnju granicu od 130 milijardi dolara, a malo je verovatno da će se rast ove industrije zadržati na tim brojkama.
Prilika da osvojimo iznos koji će nam promeniti život jedan je od razloga zbog kojeg i uživamo u klađenju. A šta nam pomaže da stignemo do tog iznosa iz snova? Najveće kvote, naravno.
I dok većina nas, običnih posmatrača, sanjari o osvajanju miliona, bilo je onih koji su uspeli da pogode najveće kvote u istoriji klađenja. To su vešti i srećni igrači koji nisu ni sanjali da će postići ovakav podvig.
Najveće kvote u istoriji klađenja – savršena kombinacija ludosti i sreće
Neke najveće kvote u istoriji klađenja bile su nerazumne i neočekivane, ali su zauvek ostale urezane u istoriju sportskog klađenja. Zašto? Zato što su iste te kvote bile dobitne! A tome se niko nikada nije nadao.
Hajde da vidimo o kakvim kvotama se ovde radi.
Lester City i kvota 5000:1
Pobeda fudbalskog kluba Lester City u Premier ligi tokom sezone 2015/16 je najveća pobeda u bilo kom sportu ikada. Kao takva, imala je jednu od najvećih kvota koja je iznosila 5000:1.
S obzirom na to da je fudbalski klub Foxes pretrpeo ispadanje tokom prethodne sezone, a klubovi poput Manchester City-a, Liverpool-a i Chelse-a su posustajali, Jamie Vardy i saradnici su iskoristili trenutak i nastavili su da nižu uspehe.
Neverovatno, veliki broj igrača širom sveta je zapravo podržao Leicester City sa zapanjujućim četvorocifrenim kvotama, a portparol William Hill-a je tvrdio da je malo verovatni trijumf ‘oborio sve kladioničarske rekorde’ i koštao kladionice lepih 50 miliona funti.
Rvanje na Letnjim olimpijskim igrama 2000. godine i kvota 2000:1
Rulon Garden je bio rvač grčko-rimskog stila koji se borio protiv velikog Aleksandra Kareljina na Letnjim olimpijskim igrama 2000. Kareljin je tada dominirao i nije doživeo poraz više od 10 godina, a Garden nikada nije stigao dalje od petog mesta na nekom međunarodnom takmičenju. Očigledno je da se kvota koja je iznosila 2000:1 odnosila na Garnera.
St Louis Cardinals i kvota 999:1
O šampionima Svetske serije iz 2011. godine, St Louis Cardinalsa i danas se priča u bejzbol krugovima.
Veličanstvenost te pobede najbolje se može objasniti kroz dubine u koje su potonuli – sa 15 utakmica do kraja regularne sezone, St Louis Cardinalsu je bilo potrebno da izvede nemoguće i stigne do pet pobeda da bi se čak kvalifikovao za plej-of posle sezone.
U tom trenutku ne biste našli mnogo hrabrih duša koje su spremne da se klade na kvotu koja iznosi 999:1… Ipak, stvari su vrlo brzo počele da se menjaju. Šta se desilo?
Prvo, St Louis Cardinals je pobedilo u 11 od preostalih 15 utakmica! I tako je došlo do neočekivane promene. Nakon neverovatnih utakmica i susreta ekipa je stigla do utakmice Svetske serije.
Minnesota Twins i kvota 500:1
Ova priča o bejzbol timu nadahnula je mnoge timove da nikada ne odustaju. Ova priča govori kako se od najgoreg stiže do epiteta najboljeg! Nakon niza poraza, loših susreta i sumornog predviđanja, Minnesota Twins osvojili su Svetsku seriju (World Series).
Nakon što je 1986. godine proglašen za najgori tim, ekipa Minnesota Twins-a imala je 500:1 šanse da pobedi sve. Upravo je to i uradila, osvojivši regularnu sezonu AL West, a zatim je pobedila Detroit u ALCS-u i St. Louis u Svetskoj seriji. Bila je to prva sezona menadžera Toma Kelly-a i prvi od dva prstena Svetske serije koje je osvojio sa timom. Drugi je došao 1991. godine.
Golf, Ben Curtis i kvota 300:1
Lista “Najveće kvote u istoriji klađenja” mora da uvrsti šokantnu pobedu Bena Curtisa na Otvorenom prvenstvu 2003. godine.
Ben nije postigao značajne rezultate tokom prve sezone PGA TOUR-a, nikada ranije nije igrao na majoru, a pored toga, nije imao ni stalnog kedija. Zato je kvota i iznosila 500:1 za trijumf na Royal St George’su.
I pored malih šansi, Curtis je trijumfovao!
Goran Ivanišević i kvota 250:1
Kada je All England Club odlučio da Goranu Ivaniševiću uruči Wild card (divlju kartu) za Vimbldon 2001. godine, to je bio samo način da se publici pruži šansa da se oprosti od izuzetno popularnog igrača.
Usled povreda ramena, samo nekoliko nedelja pre nego što je Goran izgubio od igrača koji se nalazio na 194. mestu na svetu, penzionisanje je izgledalo neizbežno.
Pa ipak, Ivanišević je neočekivano postao prvi muški Grend slem šampion preko divlje karte i to sa kvotom 250:1.