Kockar uhapšen jer je ostavio Kinder jaje puno droge u kazinu u Argentini
Jedan Argentinac je odlučio da potraži zabavu u lokalnom kazinu, ali je brzo zažalio zbog te odluke. On je posetio Kazino Klub u argentinskoj provinciji Čubut da odigra live rulet i ostavio Kinder jaje puno droge na stolu.
Ove nedelje je radnik argentinskog kazina našao čokoladno jaje, koje uvek sadrži poklon za decu. Međutim, kada ga je otvorio, unutra jeste bio neočekivani poklon, ali ne za decu. Nakon toga, radnik je prišao policajcu koji je obavljao dodatnu dužnost u kazinu i pokazao svoje otkriće. Policajac je brzo pozvao pojačanje iz stanice i započeo uviđaj.
Prvi korak u nalaženju osumnjičenog bila je provera nadzornog sistema kazina, koji se pokazao veoma efikasnim. Kamere su pokazale ko je ostavio Kinder jaje, a policija je potom krenula da otkrije njegov indentitet. Nije im dugo trebalo da spoje ime i lice, a zatim su uhapsili 27-godišnjeg muškarca. Policija je izmerila kesice i usanovila da se u jajetu nalazilo oko 3 grama kokaina, što je relativno mala količina bez velike vrednosti. Cena ove droge daleko je niža u Argentini nego u drugim delovima sveta.
Ipak, ovo je i dalje dovoljno da se čovek uplete u nevolju. Argentinac je nakon hapšenja pušten na slobodu, ali će morati da se kasnije vrati na sud kako bi se suočio sa optužbama. Policija mu je oduzela i telefon, što bi moglo da dovede do dodatnih optužbi i još hapšenja.
Interesantno je da su Kinder jaja zabranjena u Sjedinjenim Američkim Držvama. Federalni zakon o hrani, lekovima i kozmetici zabranjuje sve slatke proizvode koji sadrže nejestive predmete. Amerikanci imaju problem da nabave Kinder jaja, ali zato su među vodećim zemljama po korišćenju kokaina. Argentina je na jedanaestom mestu u toj kategoriji, a raspored od prvog do četvrtog mesta prema UNODC organizaciji je: Albanija, Engleska, SAD, Australija.
Veza između kockanja i droga
Različite studije su pokazale da kockanje i droge dele mnoge sličnosti među ljudima koji su zavisni od oba. Na primer, zavisnost, čak i od alkohola, potiče od nedostatka kontrole impulsa i želje da se uhvati poseban osećaj koji nazivaju i “rush’’.
Psiholozi su istraživali ponašanje zavisnika i otkrili da svi zavisnici dele ovu osobinu. Žive za taj jedan momenat i nisu u stanju da kontrolišu svoje porive. Kao rezultat toga, pojedinci stalno traže nove načine da zadovolje svoje žudnje.
Veza između kockanja i zavisnosti od droga je takođe navela neke psihologe da dođu do zajedničkog zaključka. Oni tvrde da pojedinac ne postaje zavisnik od kockanja zbog kockanja. Oni postaju zavisnici zbog sklonosti ka zavisnosti. Više o ovoj temi možete pročitati u našem blog postu o patološkom kockanju i njegovim naznakama.